ПАТ "Укрнафта" очікує до березня 2024 року підписання перших угод про спільну розробку пропонованого 21 родовища, повідомив директор компанії Сергій Корецький.

"У січні будуть перші результати конкурсів. Орієнтовно до березня 2024 року буде підписано угоди", — сказав він в інтерв'ю виданню "Forbes Україна".

За його словами, інтерес до конкурсу виявили не лише українські, а й зарубіжні компанії.

"Уже є іноземні компанії, які готові йти на схід у рамках угод про розподіл продукції. Це і великі, і невеликі західні компанії. 45 компаній уже перебувають у списку зацікавлених. 27 підписали договір про нерозголошення й активно вивчають документацію. Це компанії з досвідом, технологіями і грошима", — уточнив Корецький.

За його словами, потенційні контрагенти "Укрнафти" готові брати на себе ризик роботи із більшими ставками прибутковості, ніж у країнах, де немає війни. "Але я вважаю, що ми повинні рухатися. Ми не можемо скласти руки і чекати закінчення війни", — зазначив він.

Директор "Укрнафти" також повідомив, що поточного року інвестиції компанії становитимуть близько 4-4,5 млрд грн, здебільшого у видобуток і сервіси.

"На наступний рік у нас теж амбітний план. Але цей інвестплан ще не затверджено. Потрібно дочекатися узгодження на всіх рівнях, і ми його представимо. Усі інвестиції плануємо у видобуток, оновлення та закупівлю техніки. Ми не можемо з трьома радянськими верстатами бурити темпами "Укргазвидобування", — додав Корецький.

Як повідомлялося, "Укрнафта" до 10 січня 2024 року приймає заявки потенційних партнерів на спільну розробку 21 родовища (10 — на заході та 11 — на сході країни). У категорії 2P (доведені та ймовірні) запаси цих родовищ оцінюються у понад 12 млн тонн нафти і понад 31 млрд куб. м газу.

Внеском компанії буде родовище та право користування наявною видобувною інфраструктурою, а внеском партнера — розроблений план розвитку родовища для інтенсифікації видобутку та фінансування відповідних робіт.

Алгоритм подання заявок та відбору потенційних інвесторів такий: кандидати заявляють про зацікавленість, проходять комплаєнс-процедури, отримують доступ до Virtual Data Room із детальною інформацією про родовища, подають пропозиції щодо планів розробки та умов співпраці.

Далі "Укрнафта" оцінює пропозиції, проводить переговори та обирає переможців окремо для кожного родовища. Потім спочатку сторони погоджують остаточний текст договору про розподіл продукції, потім Кабінет Міністрів, після чого починається реалізація плану розвитку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Епіцентр» готує до запуску четверту виробничу лінію на заводі керамплитки в Київській області

Група компаній "Епіцентр" готує до запуску четверту виробничу лінію на заводі ке…