Міністерство фінансів України залучило $1,2 млрд грантів і пільгового фінансування до загального фонду державного бюджету від міжнародних партнерів у перші два місяці 2024 року, повідомляється на сайті відомства в четвер.

"Грантові кошти … становили майже 75%. Серед донорів: Японія — $901 млн (пільгове фінансування та гранти); Норвегія — $295 млн (грант); Іспанія — $3 млн (пільгове фінансування)", — зазначається в релізі.

Уточнено, що всі кошти за перші два місяці 2024 року надійшли до держбюджету через проєкти Світового банку.

Міністр фінансів Сергій Марченко у виступі на зустрічі фінансового блоку G7 28 лютого повідомив, що щомісячна потреба України в зовнішньому фінансуванні цього року становить приблизно $3 млрд на місяць. У держбюджеті-2024 її заплановано в обсязі $37,3 млрд, місія МВФ у нещодавньому повідомленні оцінила потребу в $38 млрд, а раніше заявляла про $42 млрд.

Марченко нагадав, що з початку війни фінансова підтримка країн G7 і ЄС становить близько $63 млрд.

"Очікується, що в березні 2024 року до державного бюджету України надійде фінансова допомога від Європейського Союзу, Японії та Великої Британії, а також від МВФ за умови успішного третього перегляду програми співробітництва, який має бути затверджений виконавчою радою Фонду", — вказав Мінфін.

Раніше він вказував, що від ЄС очікується в березні EUR4,5 млрд, від МВФ — близько $880 млн і від Японії — $1,76 млрд, тобто сумарно — близько $7,5 млрд.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Епіцентр» готує до запуску четверту виробничу лінію на заводі керамплитки в Київській області

Група компаній "Епіцентр" готує до запуску четверту виробничу лінію на заводі ке…