немає — Міненерго />

Україна за запитом Польщі в п'ятницю надавала аварійну допомогу польській енергосистемі з 10:00 до 12:00 і з 13:00 до 17:00 сумарною величиною 1540 МВт-год, повідомило Міністерство енергетики.

Як зазначається в його оновленні в телеграм-каналі в суботу, дефіциту в енергосистемі немає, у резерві — 14 одиниць генерувального обладнання теплових станцій.

Крім того, на поточну добу прогнозується імпорт електроенергії в незначних обсягах — 153 МВт-год, що втричі менше, ніж учора. Однак високим залишається показник експорту в Польщу, Словаччину, Румунію, Молдову та Угорщину — до 8779 МВт-год (учора — 9 389 МВт-год).

Водночас в Одесі знеструмлено 144 споживачі в багатоквартирному будинку, що постраждав унаслідок ворожої дронової атаки в ніч на суботу.

Крім того, через бойові дії, зокрема, в Донецькій області без світла залишаються 77 населених пунктів, у Харківській — 63, у Сумській — 57, у Запорізькій — 50, у Херсонській — 45, у Чернігівській — 18.

Водночас за добу енергетики заживили, зокрема, 7 населених пунктів у Донецькій області, 1,4 тис. абонентів у Миколаївській, 4 тис. споживачів у 8 населених пунктах Херсонської області.

Також відновлено електропостачання 1,6 тис. споживачів у Дніпропетровській області, знеструмлених із технічних причин.

Зазначається, що в прогоні опор ПЛ 330 кВ у Запорізькій області виявлено розкрадання понад 16 км дроту та 1,7 км грозотроса. Ділянка була без напруги. На місце викликали поліцію.

Щодо газопостачання, то в Харківській області пошкоджено сталевий надземний розподільний газопровід, припинено газопостачання 4 населених пунктів (понад 350 абонентів). У Сумському районі будівельною технікою пошкоджено газопровід середнього тиску. Без газу залишилося 2,6 тис. абонентів.

Як повідомлялося, польський оператор енергосистеми у відповідь на запит "Укренерго" три дні поспіль (27-29 лютого) надавав аварійну допомогу, купуючи надлишки української електроенергії.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Епіцентр» готує до запуску четверту виробничу лінію на заводі керамплитки в Київській області

Група компаній "Епіцентр" готує до запуску четверту виробничу лінію на заводі ке…