Затвердження Євросоюзом регламенту програми Ukraine Facility і вимог до Плану України очікують наприкінці лютого — перші тижні березня, після чого уряд України, згідно з цими правилами, має надіслати до Брюсселя план України, а також підписати меморандум та кредитну угоду на EUR4,5 млрд перехідного фінансування в березні та EUR1,5 млрд у квітні, повідомив заступник міністра економіки Олексій Соболев.

"Після підписання європейці вийдуть на ринок, позичать гроші і передадуть нам їх. Ми сподіваємося, що це відбудеться в березні", — сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Як зазначив Соболев, після цього в ЄС проведуть оцінку поданого українською стороною Плану України за всіма вимогами.

"Сподіваюся, десь наприкінці квітня програма запрацює на повну", — додав заступник міністра.

Як повідомлялося, Європейський парламент підтримав створення Ukraine Facility у розмірі EUR50 млрд на період 2024-2027 рр. Його кошти спрямують на підтримку України та проведення реформ для приєднання країни в майбутньому до Європейського союзу. Затвердження Європарламентом Фонду для України тепер відкриває шлях до ухвалення Радою ЄС офіційного регламенту, який після публікації в "Офіційному журналі" Євросоюзу набуде чинності.

Передбачається, що подальше надходження фінансування за Ukraine Facility залежатиме від виконання українською стороною Плану України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

«Епіцентр» готує до запуску четверту виробничу лінію на заводі керамплитки в Київській області

Група компаній "Епіцентр" готує до запуску четверту виробничу лінію на заводі ке…