Міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик закликав Європейську комісію підтримувати стабільність ринку автомобільних перевезень ЄС і надіслав листа віцепрем'єру — міністру відновлення України Олександру Кубракову з огляду на протест польських перевізників на кордоні з Україною, повідомляє pap.pl.

Згідно з повідомленням, Адамчик закликав до термінового виконання вимог польських автоперевізників, які наполягають на вилученні вимоги про реєстрацію в електронній черзі транспорту, що повертається з України до ЄС без вантажу, щонайменше на двох прикордонних переходах: "Зосин-Устилуг" і "Нижанковичі-Мальховіце".

При цьому наголошується, що після запровадження Україною системи електронної черги час очікування перетину кордону Україна-ЄС транспортними засобами, зареєстрованими в Євросоюзі, які повертаються порожніми з України, значно збільшився.

Протестувальники також вимагають відновлення дозволів на міжнародні перевезення, які було скасовано з 1 липня 2022 року в межах угоди між Європейським Союзом та Україною. При цьому польський міністр попросив єврокомісара з транспорту Адіну Валян створити спільний комітет для аналізу впливу цієї угоди на ринок автомобільних перевезень ЄС. На думку Міністерства інфраструктури Польщі, владі ЄС необхідно було передбачити і наслідки, і можливі заходи для підтримки стабільності транспортного сполучення і ринків окремих держав-членів ЄС.

З огляду на ситуацію, що склалася, Польща ініціювала розгляд наслідків угоди ЄС і України на засіданні Транспортної ради ЄС, яке відбудеться 4 грудня в Брюсселі.

Адамчик попросив єврокомісара, а також президентку Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн сприяти відключенню Україною системи електронної черги.

Серед іншого він також відзначив наявність порушень правил із боку українських перевізників.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Українсько-польська комісія з торговельно-економічного співробітництва засідатиме 11 березня — Шмигаль

Засідання спільної міжурядової українсько-польської міжурядової українсько-польської коміс…